بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 330
  • بازدید دیروز: 1800
  • بازدید هفته: 6662
  • بازدید ماه: 23446
  • بازدید سال: 255150
  • کل بازدیدها: 5089263


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

آغاز رای گیری برای استاندارد محیط¬ های کاری ایمن تر

IEC News1 آغاز رای گیری برای استاندارد محیط¬ های کاری ایمن تررای گیری در خصوص پیش نویس استاندارد ISO 45001 که الزامات مربوط به بهداشت حرفه ای و سیستم مدیریت ایمنی را تعیین می کند به تازگی آغاز شده است. این استاندارد هم اکنون در مرحله پیش نویس کمیته تدوین قرار دارد، یعنی فاز نخست هم اندیشی. در این مرحله، کشورهای عضو که در تدوین استاندارد مشارکت دارند، ۲ ماه فرصت دارند تا نظرات و پیشنهادات خود را ارسال نمایند.

 بر اساس گزارش سازمان بین المللی کار، در سال ۲۰۱۳ در حدود ۳۴/۲ میلیون نفر در اثر حوادث و بیماریهای مربوط به محیط کار، جان خود را از دست داده اند. که از میان نزدیک به ۲ میلیون نفر در نتیجه بیماریهای ناشی از شرایط محیط کار و ۳۲۱۰۰۰ نفر در اثر سوانح و حوادث بوده است.

 ایجاد یک سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت قوی می تواند این ارقام را کاهش دهد و زمینه ساز ایجاد یک فرهنگ همگانی در محل کار شود که کارکنان احساس نمایند که نیازها و ایمنی آنان مورد توجه قرار گرفته شده. همچنین به سازمانها کمک می کند تا متحمل هزینه های سنگین محاکم حقوقی نشوند و حتی هزینه های بیمه را نیز کاهش دهند.

  استاندارد  ISO 45001 الزاماتی را ارایه می کند که سیستم و ساختاری که سبب کاهش خطرات تهدید کننده کارکنان و گسترش چتر حمایتی از آنان می شود را ایجاد می نماید. استانداردهای ایزو مزایای متعددی را به همراه دارند:

  ·    سازمان ایزو کارشناسان بین المللی را گرد هم می آورد. در حدود ۷۰ کشور عضو در فرایند تدوین استاندارد ISO 45001 به صورت فعال یا ناظر مشارکت نموده اند.

 ·    در حال حاضر سازمانهای فراوانی از استانداردهای سیستمهای مدیریت ایزو استفاده می کنند که اجرای استاندارد مشابه دیگر در خصوص بهداشت کار و ایمنی را بسیار تسهیل می کند.

 ·    در شرکتهای کوچک نیز حداقل یک نفر مسئول امور مربوط به ایمنی و بهداشت محیطی است و کمیته امیدوار است تا فرایند یکپارچه سازی با این استاندارد آسان باشد.

  ·    استانداردهای ایزو در سرتاسر جهان مورد پذیرش قرار گرفته اند که این موجب تشویق سازمانهای بیشتر جهت پذیرش استاندارد ISO 45001 خواهد شد.

 استاندارد ISO 45001 توسط ISO/PC 238, Occupational health and safety management system تدوین شده است و دبیرخانه آن در موسسه استاندارد بریتانیا (BSI) مستقر است.      

 منبع: سایت ایزو

 مترجم: سعید حسنی

 

pdf آغاز رای گیری برای استاندارد محیط¬ های کاری ایمن ترprint آغاز رای گیری برای استاندارد محیط¬ های کاری ایمن تر
share save 171 16 آغاز رای گیری برای استاندارد محیط¬ های کاری ایمن تر

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+