بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 338
  • بازدید دیروز: 1800
  • بازدید هفته: 6670
  • بازدید ماه: 23454
  • بازدید سال: 255158
  • کل بازدیدها: 5089271


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

آسان سازی دسترسی مشتریان به محتویات چندرسانه ای قانونی

 آسان سازي دسترسي مشتريان به محتويات چندرسانه اي قانونيهمکاری سازمان IEC (کمیسیون بین­ المللی برق و الکترونیک) نهاد بین­المللی پیشرو در استانداردسازی فناوری الکترونیک با ITU (اتحادیه بین ­المللی مخابرات) در برقراری امکان قابلیت همکاری متقابل اطلاعات حقوقی در IPTV (برنامه­ ای جهت پخش برنامه ­های تلویزیونی بر بستر شبکه­ های رایانه ­ای)، منجر به تدوین یک استاندارد ابرداده (متادیتا) شد. این استاندارد، با ارایه یک چارچوب استاندارد شده؛ به کاربران اطمینان لازم جهت به اشتراک گذاشتن موارد مشمول حقوق مالکیت معنوی در بسترهای مختلف نرم­ افزاری را می­دهد.

 توصیه ITU-T H.751: ابرداده قابلیت همکاری اطلاعات حقوقی در خدمات IPTV، از لحاظ فنی همتراز با استاندارد IEC 62698 سیستم های سرور­های خانگی چند­رسانه­ ای -  قابلیت همکاری اطلاعات حقوقی در IPTV است. متون موازی، اولین محصول این همکاری میان سازمانی است که نقطه آغاز آن جلسه سال ۲۰۰۸ در سائوپائولو – برزیل، با حضور کارشناسان ارشد کمیته فنی ۱۰۰ سازمان  IEC: سیستم های صوتی، تصویری، چند رسانه­ای و تجهیزات و گروه تحقیقاتی ۱۶ ITU-T SG: کدگذاری چند رسانه­ ای، سیستم ها و کاربردها است.

این کارشناسان با به اشتراک گذاشتن اطلاعات و تجربیات فنی،‌ یک راه­ حل بین­المللی برای موضوع قابلیت همکاری متقابل اطلاعات حقوقی دیجیتال را تدوین نمودند. دسترسی بهتر به محتویات دیجیتال،‌ سبب می­شود تا مشتری تجربه بهتری داشته باشد.

استاندارد IEC 62698 اذعان می­دارد با توجه به روند رو به افزایش و سیار بودن مشتریان، ‌راه­حل­های رسانه­های دیجیتال باید در کلیه بسترها و ابزارهای فناوری با رعایت حقوق مالکیت محتوا انعطاف پذیری را به همراه داشته باشند.

استاندارد IEC 62698 – ITU-T H.751 یک مکانیسم مشخص برای توزیع دیجیتال انعطاف پذیر ارایه می­دهد تسهیل تبادل محتویات را فراهم می­آورد و به ارایه دهندگان خدمات این امکان را می­دهد تا یک تفسیر مشترک و یکپارچه از اطلاعات حقوقی را اجرا نمایند. این استاندارد با هدف قابلیت همکاری متقابل تضمین می­نماید که ارایه دهندگان خدمات و تولیدکنندگان تجهیزات در سیستم های مدیریت محتوای خود بتوانند به آسانی اطلاعات حقوقی را مبادله کنند.

استاندارد IEC 62698 – ITU-T H.751 ضمن ارایه ویژگی­ های فنی سطح بالا از ابرداده RII (قابلیت همکاری متقابل اطلاعات حقوقی)، عناصر اصلی و معنای مشترکی از RII را تعریف می­نماید. به بیان دیگر،‌ این استاندارد بهترین مخرج مشترک را در اصطلاحات حقوقی (حقوق تجسم نحوی)‌  را می­یابد تا استفاده از اطلاعات حقوقی مشترک را تشویق نماید.

پی­نوشت:

IPTV: روشی از ارایه برنامه­ های تلویزیونی به مشترکان از طریق شبکه سوئیچ و پروتکل IP است که دیگر نیازی به استفاده از سیستم سنتی،‌ ماهواره­ ای و فرمت کابلی نیست.

ابر داده (metadata) به داده ­هایی اشاره دارد که جنبه ­های مختلف داده را توصیف می­کند،‌ یا کمک می­نماید اطلاعاتی درباره اطلاعات ارایه شده در قالب های ساختار بندی شده،‌ دادهای کدگذاری شده و ویژگیهای موارد حاوی اطلاعات را با شناسایی، ‌کشف، ارزیابی و مدیریت آنها توصیف ­کند.

ابرداده IPTV: اطلاعات به صورت خدمات چند رسانه­ ای و محتویات که یک چارچوب ساختاری و توصیفی برای مدیریت خدمات تلویزیون IPTV،‌ صدا، تصویر، متن، گرافیک و داده است. 

 

منبع: سایت IEC

مترجم: سعید حسنی

ویراستار: کیواندخت پیرمحمدی(ISIRI.org)

pdf آسان سازي دسترسي مشتريان به محتويات چندرسانه اي قانونيprint آسان سازي دسترسي مشتريان به محتويات چندرسانه اي قانوني
share save 171 16 آسان سازي دسترسي مشتريان به محتويات چندرسانه اي قانوني

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+